Zákaznická linka: 732 800 975, 731 706 858

Jak již všichni rodičové víme, děti jsou nejkrásnějším náhrdelníkem, který můžeme nosit kolem svého krku. Samozřejmě všichni chceme, aby právě naše děti byli dobře vychované a až jednou „vyletí z hnízda“, abychom si mohli nasadit onu pomyslnou medaili.

Ale pojďme to vzít od začátku. Když se nám miminko narodí, jsou to právě maminky, které pečují a starají se, aby miminko bylo spokojené. Občas se nám rodičům stává, že miminko pláče a my nemůžeme přijít na důvod proč tomu tak je. Snažíme se najít příčinu, ale děťátko právě dopilo mléko, odříhlo si, do plenky dalo vše, co spapalo, a pořád pláče? Ono třeba zrovna stačí jenom slyšet maminčin nebo tatínkův klidný hlas. Děti milují zpívání a rádi poslouchají tlukot našeho srdíčka.

Až nám děti malinko vyrostou a začnou se plazit, lozit po čtyřech, nebo dokonce chodit, vyžadují od nás 120% pozornost, kdy my se strachem pozorujeme, kam se dítko bouchne, kde se odře nebo odkud spadne. Je to náročné nejen pro rodiče, ale hlavně pro děťátko, které musí vynaložit dvakrát tolik síly, jako my pozornosti. Samozřejmě pořád potřebují lásku, kterou jim dáme hlavně my rodiče.

Okolo jednoho roku, se dítko dostává do situací, kdy se začne objevovat ve společnosti, a my rodiče zjistíme, že je to vlastně fajn, když si dítě hraje i s někým jiným něž jenom s námi rodiči. Poznává nové kamarády, objevuje nové věci a my vidíme, že se mu to líbí? Tak proč tomu bránit.

Dnešní doba je nastavená tak, že ač chceme být se svým miláčkem doma co nejdéle, většinou nám to situace nedovoluje. Ať už je to situace, kdy musíme nastoupit do práce, nebo je situace úplně jiná. Proto jsme tu my, Jesličky a školka Mrňousek. Pokud bychom uvažovali, své poklady do jesliček či školky přihlásit, není třeba se bát toho, že je to pro dítě moc brzy. Z dlouholetých zkušeností víme, že děti od jednoho roku, zvládají kolikrát adaptaci mnohem lépe, než děti které jdou do školky až ve třech letech. Většina dětí má ráda společnost, a když vidí spoustu hraček, veselé barvy, příjemné lidi okolo sebe, je většinou spokojené a na rodiče si ani nevzpomene. Děti jsou velice přizpůsobivé, co se týče režimu. Výhoda společného rozvíjení se svými vrstevníky je ta, že když dítko vidí, že kamarádi jdou na nočník, tak chce jít taky, když vidí, že ostatní krásně papají, tak to jídlo bude asi dobré a začne jíst taky. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Jednou stejně všichni budou muset nejpozději do školy. Ale budou připraveni mnohem lépe, když si najdou kamarády už v jesličkách.

Pokud váháte, jestli dát právě své děťátko už tak brzy do jeslí (věřte, že to není brzy). Zavolejte, domluvte si prohlídku a uvidíte sami.