O nás

Hledáte jesle či mateřskou školku, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde tvrdit, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že rozvoj dětí je náš životní styl.

Mrňousek Jesle a Školky

JESLE MRŇOUSEK a MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA

Naše jesle a mateřské školky nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku v domácím prostředí se spoustou kreativních pomůcek. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety a paní učitelky se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách u nás zajišťuje kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním.

Proč právě my?

 • Jsme zařízení s dlouholetou tradicí a zkušeností, máme 8 poboček jesliček a 2 mateřské školy.
 • Našimi jesličkami a školkami prošly už stovky spokojených dětí (hodnocení rodičů naleznete zde).
 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.
  • Máme vlastní dětské wellness centrum vybavené infrasaunou s ionizátorem vzduchu, infrainhalátory, světelnou terapií a pískoviště s himalájskou solí.
  • Nabízíme také různé kroužky a doplňkové aktivity pro děti (angličtina, kuchaření, tvoření, zpívání, pohybové aktivity, řemeslník, plavání, jízda na konících, lyžování aj).
 • Sázíme na individuální přístup, a proto péče o děti a práce s nimi probíhá v menších skupinkách.
 • Vaříme si sami – zdravě a chutně. Naše děti pravidelně jedí čerstvou zeleninu a ovoce, obiloviny, ovesné a jiné kaše, bezlepkové pomazánky. Preferujeme zdravé mlsání bez obsahu cukru a glutamátů.
 • Hlídání dětí u nás probíhá v krásném rodinném prostředí, prostory a vybavení navozují pocit domácího prostředí a tolik potřebné pro pohodu dětí. Máme také vlastní zahrady.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou, jejíž ústřední postavou je malý Mrňousek. Pro děti tvoříme vlastní omalovánky, pexesa a řadu jiných didaktických pomůcek.
 • Rodiče jsou pro nás partneři, na jejichž názoru nám záleží. Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky. Organizujeme pro ně různé akce, například: Dětský den, Drakiádu, Karnevaly, Mikulášskou besídku, Vánoční besídku, Dílničky a nespočet dalších.
 • Máme vlastní půjčovnu karnevalových kostýmů

Zuzana Běhalová aneb příběh Mrňouska

Zakladatelka Mrňouska s rodinkouHned úvodem chci říci, že jsem vlastně nikdy nesnila o tom, že budu podnikat a už vůbec by ani ve snu mě a nikoho, kdo mě znal, nenapadlo, že právě v oboru s dětmi. Nejsem totiž ten typ, co by si v dětství zrovna půjčoval děti ze sousedství. Jenomže člověk míní a Pánbůh mění …

Po vysoké škole jsem nastoupila do vzdělávací společnosti a nastartovala celkem úspěšnou kariéru. Začínala jsem jako poradce podnikatelů v oblasti financí a při rozjezdu podnikání, jsem byla u zrodu projektu pro zaměstnávání absolventů škol. Měla jsem slušně našlápnuto, jenomže jak šel čas, i mě plynula doba a začaly ťukat… jak asi tušíte… biologické hodiny

Již jsem naznačovala… měli jsme s manželem jasno: dovolená, malý domek, zasadit nějakou tu jablůňku na zahradě, jedno dítě a šup zpátky do práce. A tak se opravdu stalo. Po roce a půl mateřské jsem se opět vracela plná elánu do práce. Vyvíjeli jsme vzdělávací programy pro dospělé a školili specialisty i manažery, ale i nezaměstnané a studenty. Školili jsme nejen u nás, ale vyjížděli jsme v rámci projektů i do světa. Práce mě nesmírně bavila, jenomže doma jsme řešili téměř neustále nerudovský problém: „Kam s ním?“ (myslím jako s mrňouskem).

Postupně jsem se vypracovala a vedla projektové týmy a posléze i pracovní tým, který se zabýval rozvojem lidských zdrojů, a tak se mi nechtělo snové práce jen tak vzdát. Jenomže najednou tu byla i jiná priorita… rodina! Babičky stejně jako většina těch dnešních, ještě aktivně samy pracovaly. Jesličky, které jsem tenkrát obešla – moc jich vlastně ani na trhu nebylo – mi nevyhovovaly. A tak jsme válčili s manželem téměř ve střídavé péči. Ale nějaký ten rok se to dá vydržet. A když pak Terezka nastoupila do státní školky, kterou jsme pečlivě vybírali, i když jsem výhrady k některým přístupům a procesům měla, byla jsem ráda, že nás vzali, neboť jsem věděla, že existují zaručeně i horší…

Jenomže osud se mnou měl jiné plány. A tak si zčista jasna, bez plánů a bez „ťukání“, k nám do rodiny doslova vtrhla jako malá vichřice naše Káča. A začal pěkný fičák. Teprve teď jsme pochopili, že dosud to byla legrace, a že platí okřídlené „jedno dítě – žádné dítě“. Do práce jsem nastupovala tentokráte po roce a nastal ubíjející koloběh: plánování – práce – děti – domácnost – kroužky a nemoci, které plány naprosto hatily… Oběhala jsem své druhé kolečko po různých zařízeních pro děti a padlo jasné rozhodnutí. Když jesle, tak takové, kam já perfekcionista nedůvěřivá budu schopna dát své dítě. Takové, kde se nebudu cítit jako někdo, kdo obtěžuje paní učitelku a dívají se na něj, že odkládá své dítě, kde bude opravdu chutná a přiměřeně zdravá strava, nejen se o ní bude psát, kde se budou mému dítěti věnovat jako individualitě, všestranně ho rozvíjet a přijmou jej i s jeho ALE… a hlavně, kde ho budou mít rádi, kam se bude těšit, a s ním i já.

Jenomže takové zařízení tu tenkrát bohužel žádné neexistovalo, tedy alespoň já ho nenašla… Znamenalo to, že si budu muset takové zařízení jednoduše založit. Měla jsem štěstí a osvíceného šéfa a ten mě v začátcích, které byly velmi krušné, všemožně podpořil. A tak se v prosinci 2010 otvíralo maličké zařízení jesličkového typu pro 15 dětí Mrňousek v Ostravě – Třebovicích.

Původně do něj měly dávat děti mé kolegyně, ale ty povětšinou nakonec přece jen na rozdíl ode mě přemluvily babičky či využívaly home office. A tak, aby v Mrňouskovi nebyla jenom naše Kačenka, musela jsem s kůží na trh. Zjistila jsem, kolik maminek v podobné situaci vlastně je a zájem o Mrňouska raketově rostl. Brzy proto přibyly jesličky Mrňousek v Ostravě – Hrabůvce.

Začátky byly skutečně sparťanské. Na jednoho by to bylo moc, a tak mě přišla podpořit moje sestřenice a zdravotní sestřička s letitou praxí Lenka. Chodila jsem do práce a vydělané peníze investovala do vybavení jesliček, po nocích papírovala, o víkendech jsme pak s Lenkou i oběma našimi muži malovali, stěhovali, uklízeli, no prostě, co bylo třeba.

Jak děti z Mrňouska odrůstaly a také moje Kačka, začala jsem mít obavy, co bude dál. Do státní školky, kde je téměř třicet dětí a střídají se u nich dvě přetížené paní učitelky, které mají šanci se potkat tak hodinku denně, se mi opravdu nechtělo. Také rodiče na mne začali apelovat, jestli nebudeme mít školku? A protože „kdo se bojí nesmí do lesa“, přihlásila jsem na předškolní pedagogiku na střední škole (ale to už je na samostatný příběh), domluvila se s obvodem na pronájmu nádherného domu v Jubilejní kolonii a vrhnula se do dokazování, že Mrňousek uspěje i mezi mateřskými školami. V roce 2013 se sen stal skutečností – a po těžkém boji se sebou samou i s úřady, několika peticích, probděných nocích i smontovaných poličkách z IKEA – tu byla první školka v Ostravě-Hrabůvce. Po ní pak následovala třída mateřské školky v Ostravě – Třebovicích. Mrňouskova rodina se postupně rozrostla ještě o pobočku jesliček v Havířově a Frýdlantu nad Ostravicí. V roce 2015 jsme otevřeli pobočku ve Frýdku-Místku a ve Svinově a do rodiny Mrňousků se připojila také Lucka Ritterová se svým franchisovým Mrňouskem v Prostějově.

Málem bych zapomněla ještě někdo se v onom roce přidal do rodiny Mrňousků. V roce 2015 se totiž ťukání ozvalo ještě jednou… a u nás se zčista jasna objevila v naší rodině malá Petruška. A tak, jak praví klasik, „odříkaného chleba největší krajíc“. Dnes jsem šťastná máma tří mrňousků, teda již vlastně slečen, a člen rodiny mrňouskových tet a učitelek, a zejména dětí, které prošly Mrňouskem, i jejich rodičů.

Velmi si ceníme, že jste se právě stali členem naší rodiny i vy.
Pro všechny naše(vaše) děti je tu navždy s láskou Mrňousek a na něj pyšná a hrdá Vaše Zuzana Běhalová

Identifikační údaje společnosti

Oslovila vás naše filozofie, napište nám: info@mujmrnousek.cz

Jesle a mateřská škola Mrňousek, spolek
IČ: 057 20 079
Nad Porubkou 11/141
Ostrava-Svinov, 722 00
Spolek péče o dítě Mrňousek Havířov
IČ: 043 33 250
U Stružníku 522/5,
Havířov – Bludovice, 736 01

MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA
školská právnická osoba
IČ: 01 709 089
Edisonova 383/27
Ostrava – Hrabůvka, 700 30
Tel. 731 706 858

Spolek pro rozvoj Mrňouskovy mateřské školy
IČ: 064 83 445
Nad Porubkou 11/141
  Ostrava-Svinov, 722 00
Provoz kuchyně:
Ing. Zuzana Běhalová, MBA,
IČ: 75407671
Mrňousek CZ, s.r.o.
IČ: 293 844 60