Mateřská škola Mrňousek
Ostrava – Hrabůvka

Mateřská škola Mrňousek Ostrava - Hrabůvka

Mateřská škola Mrňousek Ostrava - Hrabůvka: Učitelka Kačka (vedoucí)

Paní učitelka Kačka
(Vedoucí pobočky)

Kačka pracuje v Mrňouskovi již téměř deset let, z toho 8 let působila v jesličkách. Studuje předškolní a mimoškolní pedagogiku, je obrovsky kreativní a akční a děti se s ní rozhodně nikdy nenudí. Mimo profesní život se nejvíc věnuje svému synovi Danielovi, se kterým tráví spoustu volného času na baseballovém hřišti, kde se z role maminky a paní učitelky převtělí do role trenérky jedenáctiletých baseballistů. Miluje hory, hudbu, zvířata a společnost lidí, se kterými se cítí dobře.

Mateřská škola Mrňousek Ostrava - Hrabůvka: Učitelka Markéta

Paní učitelka Markéta

Markétka vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku. Má ráda hudbu, hraje také na klavír, a proto v naší školce vede kroužek Zvoneček. Svůj volný čas nejraději tráví se svým přítelem nebo na procházce v přírodě.

Mateřská škola Mrňousek Ostrava - Hrabůvka: Teta Terezka

Teta Terezka

Terezka dokončuje studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor Speciální pedagogika. Ve volném čase má ráda turistiku, kterou absolvuje se svými 2 pejsky. S dětmi ráda cvičí a používá k tomu nápaditě tělovýchovné nářadí všeho druhu. Dokáže vymyslet pohybové aktivity, které nikde jinde v příručce nenajdete.

Metodik - Kristina Zapletalová

Metodik Kiki

Je energická a veselá máma malého hokejisty, absolvovala kurz Chůvy pro děti a práce s dětmi ji nejen baví, ale především naplňuje. Ráda pozoruje malé úspěchy mrňousků a také se snaží být nápomocnou rukou při jejich cestě. Učí děti první anglická slovíčka hravou formou a umí si s nimi také pořádně zařádit. Mezi její záliby patří fitness, hokej, jízda na kole a výlety do hor.

Další členové Mrňouskova týmu, kteří se starají o blaho dětí:

  • Kuchařky Radka a Věrka, které zajišťují pro mrňousky kvalitní a chutnou stravu.
  • Veselá a energická logistka Lenka, která zajistí nemožné na počkání a zázraky do tří dnů.
  • Nutriční specialistka, zkušená Naďa, která bdí nad tím, aby strava byla vyvážená.
  • Usměvavé asistentky, které zpracovávají denně stohy papírů a organizačně podporují chod poboček.
Ing. Zuzana Běhalová - Ředitelka mateřské školy a jesliček

Ing. Zuzana Běhalová, MBA
Ředitelka mateřských škol a dětských skupin

Vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. Již za provozu absolvovala obor mimoškolní a předškolní pedagogika. Jejím posláním je vedení týmu a zajištění bezproblémového ekonomického a provozního chodu mateřských škol a jeslí. 

Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Sedm let externě vyučovala na Pedagogické fakultě OSU v rámci oboru Andragogika. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku, je zakladatelkou a provozovatelkou sítě mateřských škol a dětských skupin, která dnes čítá již deset poboček a které najdete v Ostravě, Frýdku-Místku, Frýdlantu n. Ostravicí či Havířově. Je maminkou dospělé Terezky a školaček Kačenky a Peťulky, kterým Mrňousek poskytnul svou láskyplným péči.

Dvakrát se v minulosti zúčastnila prestižní soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje vyhlášené zástupci Moravskoslezského kraje, kde se zařadila pokaždé mezi 5 finalistek.