Zákaznická linka: 732 800 975, 731 706 858

Rozvoj dětí je náš životní styl

Mrňousek je bezva školka, kam chce každý kluk i holka. Pro brášky a sestřičky, máme taky jesličky

 

Jesličky Mrňousek v Ostravě – Porubě byly podpořeny v rámci Operačního programu Zaměstnanost a získaly tak na svůj provoz finanční podporu EU. Podpora je poskytována v období od 1.6. 2018 do 31.5.2020 v rámci projektu „Dětská skupina Mrňousek Svinov“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008698) .
Cílem projektu je podpořit rozšíření a zkvalitnění služeb péče o dítě v Ostravě a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.

Zábava na zahradě

Tvoříme s radostí

Užíváme si…

Reference aneb vzkazy pro Mrňouska

Jesličky Mrňousek po celou dobu své existence razí individuální přístup k dětem, ale rovněž úzký kontakt s jejich rodiči. Potkáváme se na společných akcích a zůstáváme v kontaktu často i po ukončení docházky do jesliček. Zde jsou některé z reakcí našich rodičů – klientů:

Dobrý den, chtěla bych strašně moc poděkovat tetám v jesličkách ve Porubě za péči, kterou věnovaly naší dceři. Podporovaly jste nás při odnaučování z plenek, naučily jste dceru tancovat, zpívat, říkat říkanky. Vždy jste se k nám chovaly moc hezky, a to i ve dnech, kdy to s dětmi nebylo snadné. Vždycky jste poradily a pomohly, když bylo potřeba. Moc vám děkuji za osobní přístupa vřele vás doporučuji všem maminkám, tatínkům, kteří chtějí začít pracovat, nebo prostě chtějí jen dítěti dopřát kontakt s dalšími dětmi. Budete nám moc chybět a jsme moc rádi,že jsme byli právě u vás.Hodnocení jsem dala i na FB, ale chci ještě znova poděkovat tetám ve Porubě, Terezka, Káťa a i další holky byly úžasné. Děkujeme moc Kedroutkovi.

Moc děkujeme celému kolektivu jesliček Mrňousek za naprosto skvělou a profesionální péči o naše dvojčátka Natálku a Nikolku, kterédo jesliček nastoupily ještě jako batolátka. Zvlášť děkujeme tetám Káti a Terezce, které si holčičky doslova zamilovaly. I díky jejich péči se obě do jesliček vždy velmi těšily, naučily se zde spoustu krásných písniček, říkánek, ale i základy stolování, chování a další důležité věci pro život. Tety byly hodné, milé, ale když bylo třeba i výchovně přísné – tak, jak to má být. Pobyt v jesličkách velmi usnadnil přechod Natálky a Nikolky do mateřské školy, kde se obě velmi rychle adaptovaly. Přesto stále vzpomínají na tetu Káťu a Terezku a pořád se ptají, kdy tety uvidí. Já osobně jsem měla velké obavy dát holky tak brzo dojesliček, byť z počátku jen na jeden den v týdnu, ale nakonec seukázalo, že jesličky Mrňousek byly pro nás tím naprosto nejlepším řešením. Všem moc děkujeme, hlavně našim oblíbeným tetám, takové se jen těžko hledají. Máme vás moc rády – Jahůdky Natálka a Nikolka!

Dobrý den, chtěla bych celému kolektivu jesliček v Porubě poděkovat za péči o Helenku. Chodila zde moc ráda, naučila se spoustu věcí a často na tety z jesliček vzpomíná, zvláště Káťu a Terezku. Její nástup do školky tak díky pobytu u Vás proběhl hladce. Tak ještě jednou moc děkujeme a rodičům,kteří si vybírají jesličky pro své dítko Vás vřele doporučujeme! Markéta Chudejová

KVALITU GARANTUJE:


Ing. Zuzana Běhalová, MBA

Ředitelka mateřské školy a jesliček

Pečuje o bezproblémový ekonomický a provozní chod jesliček – hlídání dětí i mateřské školy. Vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. V současnosti studuje obor mimoškolní a předškolní pedagogika.
Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku a vede mateřskou školku v Ostravě – Hrabůvce, její odloučené pracoviště v Třebovicích a síť jesliček Mrňousek v Ostravě, Havířově, Frýdku – Místku a ve Frýdlantu. Je maminkou školaček Terezky, Kačenky a mrňouska Peťulky.

Kvalitu její práce ocenili i zástupci Moravskoslezského kraje a zařadili ji mezi 5 finalistek v soutěži Lady Business Moravskoslezského kraje.

 

PhDr. Bc. Jana Buzková
garant výchovné a vzdělávací péče

Více než dvacet let pracovala v oblasti předškolního vzdělávání, řadu let působila v mateřské škole na pozici ředitelky. Má vzdělání v oboru speciální pedagogiky, specializuje se na logopedickou prevencí dětí. Ráda Vás provede v Mrňouskovi a pomůže s adaptací či zodpoví dotazy a pomůže s problémy, na které v rámci docházky dětí narazíte.

JESLE MRŇOUSEK OSTRAVA – PORUBA

Img

MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA realizuje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu s finanční podporou z EU projekt “Vybudování jeslí Mrňousek v Ostravě-Porubě” (reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/15_014/0000717).

Hlavním cílem projektu je zajistit dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení poskytujících služby péče o děti do 3 let věku na území města Ostravy a zlepšit tak podmínky pro uplatnitelnost a zaměstnanost rodičů s dětmi do 3 let věku, zejména pak žen.

Tento strategický cíl bude naplněn prostřednictvím těchto specifických cílů:

SPECIFICKÝ CÍL 1 Vybudovat nové zařízení jesliček Mrňousek zajišťující služby péče oděti do 3 let věku v denním režimu (na základě vázané živnosti podle zákona č. 455/1991 Sb. živnostenský zákon) s kapacitou 20 dětí pokrývající zvýšenou poptávku po těchto službách ze strany cílové skupiny v lokalitě Ostravy – Poruby a blízkého okolí.

SPECIFICKÝ CÍL 2 Zvýšit dostupnost služeb jesliček Mrňousek prostřednictvím snížení cenových balíčků služeb péče o děti do 3 let věku řádově o 30 %.

Plánovaným výsledkem projektu je nově vybudované zařízení péče o děti do 3 let věku s kapacitou 20 dětí.

Img Img

O nás

Hledáte jesle v lokalitě Ostravě – Porubě, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde vykládat, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že

rozvoj dětí je náš životní styl.

Jesle Ostrava Mrňousek nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku v domácím prostředí se spoustou hraček. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách do 5 dětí u nás zajišťuje kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním.

Provozní doba

 • Hlídání dětí probíhá denně: pondělí až pátek od 6,30 do 17,00 hodin
 • Fungujeme celoročně, bez přerušení i o prázdninách.
 • Po vzájemné dohodě pohlídáme vaše dítě i o víkendu či večer, abyste mohli vyrazit do divadla, kina či třeba na večeři při svíčkách.

Proč svěřit mrňouska právě nám

 • Jsme zařízení s tradicí a zkušeností, máme šest poboček jesliček a dvě mateřské školky v Ostravě, Havířově, Frýdku – Místku, Frýdlantu a Prostějově.
 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.
 • Máme vlastní dětské wellness centrum!
 • Nabízíme zajímavý program a kroužky.
 • Sázíme na individuální přístup k dětem i rodičům. Při hlídání dětí respektujeme zájmy a povahu každé osobnosti. Hlídání dětí a jejich práce probíhá v menších skupinkách. Naše tety a učitelky jsou kvalifikované, mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. Jedna teta pečuje nejvýše o tři až pět dětí. Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky.
 • Domácí prostředí malebného rodinného domku se zahradou snižuje stresovou zátěž dítěte, které se dostává poprvé do kolektivu, mimo rodinu. Přesvědčte se v naší fotogalerii.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou. Více na www.novysvetdeti.cz
 • Vaříme si sami – vaříme zdravě a chutně.
 • Nabízíme řadu doplňkových služeb: svoz dětí (z) domů, domácí hlídání nemocných mrňousků. Máme vlastní půjčovnu karnevalových kostýmů.
 • Máme kreativní tým. Nás nenavštěvuje divadlo, divadlo s námi dnes a denně bydlí a žije! Při hlídání dětí nám pomáhá klaun Zvídálek, který děti baví, či čarodějnice Dobruška, která umí přičarovat kouzelné dovednosti, jimiž vybavuje naše mrňousky na cestu do mateřské školky.

Img

Náš tým

 

Teta Terezka – vedoucí pobočky

Milá a usměvavá teta Terezka – vystudovala Waldorfské lyceum, posléze obor animátor cestovního ruchu a předškolní a mimoškolní pedagogiku. Je to naše kouzelná, jemná a milá „víla“, éterická bytost, která krásně hraje na klavír, maluje a tvoří s dětmi. Děti jsou její život, a jak sama říká nejvíce právě ti nejmenší. Děti Terezku doslova zbožňují pro její lásku, něžnost, pohlazení a porozumění dětské duši. Učí děti první anglická slovíčka, jak pískat na flétničku a hlavně jak používat lepidlo a správně držet štětec.

 

 

Teta Marťa

ImgMartina vystudovala zdravotnické lyceum a v našich jesličkách je jednou z nejdéle sloužících tet. Martina je milá a energická teta, která je pro každou špatnost a legraci, a to třeba v převleku za klauna Zvídálka. Předává dětem lásku k tanci a pohybu a ráda s dětmi objevuje taje domácí kuchyně při společném vaření. Martina je pečlivá a je na ní spolehnutí, ráda se učí novým věcem. Mezi její záliby patří tvoření a rekreačně se také věnuje sportu.

 

 

Teta Eva 

Eva je zasloužilá maminka tří dětí. Mrňousky vede k samostatnosti a sebeobsluze. K dětem je milá a vždy má pro ně otevřenou svou starostlivou náruč. Je pro každou srandu a velmi dobře doplňuje nejen tým jesliček Poruba, ale také celou velkou Mrňouskovu rodinu.

 

 

Hospodářka Maruška

Maruška zajišťuje krásné, čisté a útulné prostředí pro děti.

 

Náš tým dále doplňují:
 • logistik Lenka, která vozí mimo jiné děti na plavání, wellness či na koníky
 • údržbáři pánové Daniel a René, kteří se starají o naše budovy a vybavení
 • personál kuchyně Martin a Renatka

JESLE MRŇOUSEK OSTRAVA – PORUBA

Img

MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA realizuje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu s finanční podporou z EU projekt “Vybudování jeslí Mrňousek v Ostravě-Porubě” (reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/15_014/0000717).

Hlavním cílem projektu je zajistit dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení poskytujících služby péče o děti do 3 let věku na území města Ostravy a zlepšit tak podmínky pro uplatnitelnost a zaměstnanost rodičů s dětmi do 3 let věku, zejména pak žen.

Tento strategický cíl bude naplněn prostřednictvím těchto specifických cílů:

SPECIFICKÝ CÍL 1 Vybudovat nové zařízení jesliček Mrňousek zajišťující služby péče oděti do 3 let věku v denním režimu (na základě vázané živnosti podle zákona č. 455/1991 Sb. živnostenský zákon) s kapacitou 20 dětí pokrývající zvýšenou poptávku po těchto službách ze strany cílové skupiny v lokalitě Ostravy – Poruby a blízkého okolí.

SPECIFICKÝ CÍL 2 Zvýšit dostupnost služeb jesliček Mrňousek prostřednictvím snížení cenových balíčků služeb péče o děti do 3 let věku řádově o 30 %.

Plánovaným výsledkem projektu je nově vybudované zařízení péče o děti do 3 let věku s kapacitou 20 dětí.

Img Img

O nás

Hledáte jesle v lokalitě Ostravě – Porubě, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde vykládat, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že

rozvoj dětí je náš životní styl.

Jesle Ostrava Mrňousek nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku v domácím prostředí se spoustou hraček. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách do 5 dětí u nás zajišťuje kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním.

Provozní doba

 • Hlídání dětí probíhá denně: pondělí až pátek od 6,30 do 17,00 hodin
 • Fungujeme celoročně, bez přerušení i o prázdninách.
 • Po vzájemné dohodě pohlídáme vaše dítě i o víkendu či večer, abyste mohli vyrazit do divadla, kina či třeba na večeři při svíčkách.

Proč svěřit mrňouska právě nám

 • Jsme zařízení s tradicí a zkušeností, máme šest poboček jesliček a dvě mateřské školky v Ostravě, Havířově, Frýdku – Místku, Frýdlantu a Prostějově.
 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.
 • Máme vlastní dětské wellness centrum!
 • Nabízíme zajímavý program a kroužky.
 • Sázíme na individuální přístup k dětem i rodičům. Při hlídání dětí respektujeme zájmy a povahu každé osobnosti. Hlídání dětí a jejich práce probíhá v menších skupinkách. Naše tety a učitelky jsou kvalifikované, mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. Jedna teta pečuje nejvýše o tři až pět dětí. Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky.
 • Domácí prostředí malebného rodinného domku se zahradou snižuje stresovou zátěž dítěte, které se dostává poprvé do kolektivu, mimo rodinu. Přesvědčte se v naší fotogalerii.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou. Více na www.novysvetdeti.cz
 • Vaříme si sami – vaříme zdravě a chutně.
 • Nabízíme řadu doplňkových služeb: svoz dětí (z) domů, domácí hlídání nemocných mrňousků. Máme vlastní půjčovnu karnevalových kostýmů.
 • Máme kreativní tým. Nás nenavštěvuje divadlo, divadlo s námi dnes a denně bydlí a žije! Při hlídání dětí nám pomáhá klaun Zvídálek, který děti baví, či čarodějnice Dobruška, která umí přičarovat kouzelné dovednosti, jimiž vybavuje naše mrňousky na cestu do mateřské školky.

Img

Náš tým

 

Teta Terezka – vedoucí pobočky

Milá a usměvavá teta Terezka – vystudovala Waldorfské lyceum, posléze obor animátor cestovního ruchu a předškolní a mimoškolní pedagogiku. Je to naše kouzelná, jemná a milá „víla“, éterická bytost, která krásně hraje na klavír, maluje a tvoří s dětmi. Děti jsou její život, a jak sama říká nejvíce právě ti nejmenší. Děti Terezku doslova zbožňují pro její lásku, něžnost, pohlazení a porozumění dětské duši. Učí děti první anglická slovíčka, jak pískat na flétničku a hlavně jak používat lepidlo a správně držet štětec.

 

 

Teta Marťa

ImgMartina vystudovala zdravotnické lyceum a v našich jesličkách je jednou z nejdéle sloužících tet. Martina je milá a energická teta, která je pro každou špatnost a legraci, a to třeba v převleku za klauna Zvídálka. Předává dětem lásku k tanci a pohybu a ráda s dětmi objevuje taje domácí kuchyně při společném vaření. Martina je pečlivá a je na ní spolehnutí, ráda se učí novým věcem. Mezi její záliby patří tvoření a rekreačně se také věnuje sportu.

 

 

Teta Eva 

Eva je zasloužilá maminka tří dětí. Mrňousky vede k samostatnosti a sebeobsluze. K dětem je milá a vždy má pro ně otevřenou svou starostlivou náruč. Je pro každou srandu a velmi dobře doplňuje nejen tým jesliček Poruba, ale také celou velkou Mrňouskovu rodinu.

 

 

Hospodářka Maruška

Maruška zajišťuje krásné, čisté a útulné prostředí pro děti.

Náš tým dále doplňují:

 • milá a vstřícná ekonomka Eva
 • výřečný a veselý údržbář, který umí spravit naprosto vše, co na co si vzpomenete
 • zkušený kuchař Tomáš, který má zkušenosti s vařením pro děti i dospělé
 • odborník na slovo vzatý, nutriční terapeutka Naďa s více než dvacetiletou praxí v oblasti stravování, která vedla mimo jiné i velký stravovací provoz nemocnice
 • logistik, který vozí mimo jiné děti na plavání, wellness či na koníky
 • grafička Andrea, která pro nás vytváří obrázky i grafiku šitou na míru

Jesličky Mrňousek v Ostravě – Porubě byly podpořeny v rámci Operačního programu Zaměstnanost a získaly tak na svůj provoz finanční podporu EU. Podpora je poskytována v období od 1.6. 2018 do 31.5.2020 v rámci projektu „Dětská skupina Mrňousek Poruba“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008698) .
Cílem projektu je podpořit rozšíření a zkvalitnění služeb péče o dítě v Ostravě a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.

Zábava na zahradě

Tvoříme s radostí

Užíváme si…

Reference aneb vzkazy pro Mrňouska

Jesličky Mrňousek po celou dobu své existence razí individuální přístup k dětem, ale rovněž úzký kontakt s jejich rodiči. Potkáváme se na společných akcích a zůstáváme v kontaktu často i po ukončení docházky do jesliček. Zde jsou některé z reakcí našich rodičů – klientů:

Dobrý den, chtěla bych strašně moc poděkovat tetám v jesličkách ve Porubě za péči, kterou věnovaly naší dceři. Podporovaly jste nás při odnaučování z plenek, naučily jste dceru tancovat, zpívat, říkat říkanky. Vždy jste se k nám chovaly moc hezky, a to i ve dnech, kdy to s dětmi nebylo snadné. Vždycky jste poradily a pomohly, když bylo potřeba. Moc vám děkuji za osobní přístupa vřele vás doporučuji všem maminkám, tatínkům, kteří chtějí začít pracovat, nebo prostě chtějí jen dítěti dopřát kontakt s dalšími dětmi. Budete nám moc chybět a jsme moc rádi,že jsme byli právě u vás.Hodnocení jsem dala i na FB, ale chci ještě znova poděkovat tetám ve Porubě, Terezka, Káťa a i další holky byly úžasné. Děkujeme moc Kedroutkovi.

Moc děkujeme celému kolektivu jesliček Mrňousek za naprosto skvělou a profesionální péči o naše dvojčátka Natálku a Nikolku, kterédo jesliček nastoupily ještě jako batolátka. Zvlášť děkujeme tetám Káti a Terezce, které si holčičky doslova zamilovaly. I díky jejich péči se obě do jesliček vždy velmi těšily, naučily se zde spoustu krásných písniček, říkánek, ale i základy stolování, chování a další důležité věci pro život. Tety byly hodné, milé, ale když bylo třeba i výchovně přísné – tak, jak to má být. Pobyt v jesličkách velmi usnadnil přechod Natálky a Nikolky do mateřské školy, kde se obě velmi rychle adaptovaly. Přesto stále vzpomínají na tetu Káťu a Terezku a pořád se ptají, kdy tety uvidí. Já osobně jsem měla velké obavy dát holky tak brzo dojesliček, byť z počátku jen na jeden den v týdnu, ale nakonec seukázalo, že jesličky Mrňousek byly pro nás tím naprosto nejlepším řešením. Všem moc děkujeme, hlavně našim oblíbeným tetám, takové se jen těžko hledají. Máme vás moc rády – Jahůdky Natálka a Nikolka!

Dobrý den, chtěla bych celému kolektivu jesliček v Porubě poděkovat za péči o Helenku. Chodila zde moc ráda, naučila se spoustu věcí a často na tety z jesliček vzpomíná, zvláště Káťu a Terezku. Její nástup do školky tak díky pobytu u Vás proběhl hladce. Tak ještě jednou moc děkujeme a rodičům,kteří si vybírají jesličky pro své dítko Vás vřele doporučujeme! Markéta Chudejová

KVALITU GARANTUJE:


Ing. Zuzana Běhalová, MBA

Ředitelka mateřské školy a jesliček

Pečuje o bezproblémový ekonomický a provozní chod jesliček – hlídání dětí i mateřské školy. Vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. V současnosti studuje obor mimoškolní a předškolní pedagogika.
Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku a vede mateřskou školku v Ostravě – Hrabůvce, její odloučené pracoviště v Třebovicích a síť jesliček Mrňousek v Ostravě, Havířově, Frýdku – Místku a ve Frýdlantu. Je maminkou školaček Terezky, Kačenky a mrňouska Peťulky.

Kvalitu její práce ocenili i zástupci Moravskoslezského kraje a zařadili ji mezi 5 finalistek v soutěži Lady Business Moravskoslezského kraje.

MŠ Ostrava - pobočka Třebovice

Na Valech 5522/36
722 00 Ostrava - Třebovice
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: trebovice@mujmrnousek.cz

Jesle Ostrava - pobočka Hrabůvka

Edisonova 60
700 30 Ostrava - Hrabůvka
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: hrabuvka@mujrmnousek.cz

Jesle Ostrava - pobočka Poruba

Nad Porubkou 141/11
721 00 Ostrava - Svinov
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: svinov@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Prostějov

Melantrichova 3685/67, Prostějov
Tel.: +420 774 940 939
E-mail: jesleprostejov@seznam.cz

Zákaznická linka 
Tel.: 732 800 975 
E-mail: asistent@mujmrnousek.cz

MŠ Ostrava - pobočka Hrabůvka 

Edisonova 27/383,
700 30 Ostrava -  Hrabůvka
Tel.: +420 731 858; +420 732 800 975
E-mail: ms@mujmrnousek.cz

Jesle Havířov

U Stružníku 522/5
736 01 Havířov – Bludovice
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: havirov@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Frýdlant nad Ostravicí

Nádražní 417
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: frydlant@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Frýdek Místek

Klicperova 2768
738 01 Frýdek Místek
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: frydek@mujmrnousek.cz