Zákaznická linka: 732 800 975, 731 706 858

 

Naše Jesličky Mrňousek v Havířově byly podpořeny v rámci Operačního programu Zaměstnanost a získaly tak na svůj provoz finanční podporu EU. Podpora je poskytována v rámci projektu „Dětská skupina Mrňousek Havířov 2020-2022“ (reg. č. Z.03.1.51/0.0./0.0./19_101/0015858) v období od 1.3. 2020 do 28.2.2022.

Mikrojesle Mrňousek v Havířově byly podpořeny v rámci Operačního programu Zaměstnanost a získaly tak na svůj vznik a provoz finanční podporu EU. Podpora je poskytována v rámci projektu „Mikrojesle Mrňousek Havířov” (reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_069/0011010) v období od 1. 10. 2019 do 30. 6. 2022. Cílem projektu je podpořit rozšíření a zkvalitnění služeb péče o dítě v Havířově a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.

 

 

 

KVALITU GARANTUJÍ:

Ing. Zuzana Běhalová, MBA
Ředitelka mateřské školy a jesliček

Pečuje o bezproblémový ekonomický a provozní chod jesliček – hlídání dětí i mateřské školy. Vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. V současnosti studuje obor mimoškolní a předškolní pedagogika.
Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku a vede mateřskou školku v Ostravě – Hrabůvce, její odloučené pracoviště v Třebovicích a síť jesliček Mrňousek v Ostravě, Havířově, Frýdku – Místku a ve Frýdlantu. Je maminkou školaček Terezky, Kačenky a mrňouska Peťulky.

Kvalitu její práce ocenili i zástupci Moravskoslezského kraje a zařadili ji mezi 5 finalistek v soutěži Lady Business Moravskoslezského kraje.

 

PhDr. Bc. Jana Buzková
garant výchovné a vzdělávací péče

V oblasti předškolního vzdělávání pracuje již 39 let. Svoji profesní dráhu se snaží neustále zkvalitňovat získáváním odborných znalostí a zkušeností z oblasti výchovy a vzdělávání dětí předškolního věku. Úspěšně absolvovala doplňující studium speciální pedagogiky pro učitelky mateřských škol. Vystudovala obor Učitelství pro mateřské školy na Ostravské univerzitě, obor Andragogika na Univerzitě Jána Ámose Komenského v Praze. Obor Andragogika si prohloubila studiem v rámci doktorandského studia na Univerzitě Mateja Bela – pedagogické fakultě v Bánské Bystrici. Pracovala na pracovních pozicích jako učitelka MŠ, logopedická asistentka, zastávala funkci statutární zástupkyně MŠ a ředitelky MŠ. V současné době uplatňuje své letité zkušenosti z oblasti výchovy a vzdělávání v Mrňouskové mateřské škole a jesličkách. Odbornou radou napomáhá učitelkám i vychovatelkám ke zkvalitňování výchovně vzdělávací práce při každodenní práci s „Mrňousky“. S radostí vás provede jesličkami nebo MŠ, seznámí Vás s jejich chodem, zodpoví na vaše dotazy.

Jesle Mrňousek
Havířov

 

Hledáte jesle v Havířově, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde vykládat, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že

 

rozvoj dětí je náš životní styl.

 

Jesle Mrňousek nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku a v rámci mikrojeslí dokonce již od 6. měsíce. Vše v domácím prostředí se spoustou hraček. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách do 5 dětí u nás zajistí kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním.

 

Provozní doba

 • Hlídání dětí probíhá denně: pondělí až pátek od 6,30 do 17,00 hodin
 • Fungujeme celoročně, bez přerušení i o prázdninách.
 • Po vzájemné dohodě pohlídáme vaše dítě i o víkendu či večer, abyste mohli vyrazit do divadla, kina či třeba na večeři při svíčkách. Platí pro naše klienty. V době koronaviru tuto službu neposkytujeme.

 

Proč svěřit mrňouska právě nám

 • Jsme zařízení s tradicí a zkušeností, máme šest poboček jesliček a dvě mateřské školky v Ostravě, Havířově, Frýdku-Místku, Frýdlantu n. Ostravicí a Prostějově.
 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.
 • Nabízíme zajímavý program a kroužky.
 • Sázíme na individuální přístup k dětem i rodičům. Při hlídání dětí respektujeme zájmy a povahu každé osobnosti. Hlídání dětí a jejich práce probíhá v menších skupinkách. Naše tety a učitelky jsou kvalifikované, mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. Jedna teta pečuje nejvýše o tři až pět dětí. Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky.
 • Domácí prostředí malebného rodinného domku se zahradou snižuje stresovou zátěž dítěte, které se dostává poprvé do kolektivu, mimo rodinu.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou. Více na www.novysvetdeti.cz
 • Vaříme si sami – vaříme zdravě a chutně.
 • Máme vlastní půjčovnu půjčovnu karnevalových kostýmů.
 • Máme kreativní tým. Nás nenavštěvuje divadlo, divadlo s námi dnes a denně bydlí a žije! Při hlídání dětí nám pomáhá klaun Zvídálek, který děti baví, či čarodějnice Dobruška, která umí přičarovat kouzelné dovednosti, jimiž vybavuje naše mrňousky na cestu do mateřské školky.

Náš tým

 

Teta Amálka – vedoucí pobočky

Amálie je temperamentní, veselá teta, je ráda středem pozornosti a je pro každou legraci. Miluje zpěv a hru na klavír. Nebojí se převléct třeba i za zlobivou Marfušku a na chvíli si zahrát divadlo. Svůj volný čas tráví nejraději v rodinném kruhu nebo v pohodlí domova se svým nejmilejším hokejistou. Také se věnuje animátorským programům, a proto ji můžete vidět někdy i jako zmíněnou Marfušku, baňku nebo i jako Vánočního Elfa. Vede kroužek Zvoneček a Hudebníček.

Teta Alice

Alice je usměvavá, trpělivá, milá teta a je maminkou dvou dcer. Děti ji mají rády pro její kreativní nápady a dobrou náladu. Mezi její koníčky patří zdravý životní styl a bio výživa. Ráda zpívá a hraje na kytaru, ale nejradši má svou zahrádku, kde vášnivě pěstuje všechny možné druhy zeleniny, okrasné květiny a užívá si ji plnými doušky. Mrňousky s láskou naučí všemožné recepty v kroužku vaření.

Teta Rút

Rút je veselá, usměvavá a hodná teta. Vyzařuje z ní andělský klid a pohoda, který děti vždy vycítí, a proto naši tetu Rút nejmenší mrňousci tak milují. Dětem dává náruč plnou lásky a něhy. Má ráda společné chvíle strávené po boku přátel svých přátel a rodiny, přírodu, kulturu a všelijaké cestování.

Teta Katka

Katka je milá, přívětivá, vždy usměvavá teta, která se bude starat o vaše nejmenší mrňousky. Ráda si s dětmi zpívá a tancuje. Pro děti vytváří kreativní hry a aktivity. Mezi její záliby patří tanec, malování a příroda. Její největší láskou a radostí je francouzský buldoček Lili a syn Kryštof.

Teta Nikolka

Nikol je milá, hodná a velmi důsledná teta, která by se pro naše mrňousky rozdala. Její empatický přístup děti naprosto milují a s tetou se cítí vždy bezpečně. Nikol má velmi kreativní nápady a s dětmi dokáže vykouzlit i z kousku papíru mistrovské dílo.  Proto není divu, že se ujala vedení kroužku Tvořílek. Ve volném čase ráda tráví chvíle v dobré společnosti a se svým mužem. Také s knížkou u čaje, nebo v přírodě s fotoaparátem v ruce. Na dětech nejvíc miluje jejich upřímnost a radost z maličkostí.

Teta Janička

Jana je velmi pozitivně naladěná teta, která si práci s našimi mrňousky naprosto užívá. Mezi její záliby patří tanec, kterému se dříve věnovala závodně, a tak vede kroužek Hopsalínek. Také naši pobočku obohatila o znalosti angličtiny, které dětem ráda předává. Děti ji mají rády pro její pozitivní a empatický přístup.

Další členové Mrňouskova týmu, kteří se starají o blaho dětí:

 • Hodný a praxí prověřený kuchař Martin, kterého děti milují a který pro ně vede kroužek Vaření/Kuchaření.
 • Veselá a energická logistka Lenka, která zajistí nemožné na počkání a zázraky do tří dnů.
 • Nutriční specialistka, zkušená Naďa, která bdí nad tím, aby strava byla vyvážená.
 • Asistentky Gabka a Renča, které zpracovávají denně stohy papírů a organizačně podporují chod poboček.

Jesle Ostrava - pobočka Hrabůvka

Edisonova 60
700 30 Ostrava - Hrabůvka
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: hrabuvka@mujrmnousek.cz

Jesle Ostrava - pobočka Poruba

Nad Porubkou 141/11
721 00 Ostrava - Svinov
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: svinov@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Prostějov

Melantrichova 3685/67, Prostějov
Tel.: +420 774 940 939
E-mail: jesleprostejov@seznam.cz

Jesle Havířov

U Stružníku 522/5
736 01 Havířov – Bludovice
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: havirov@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Frýdlant nad Ostravicí

Nádražní 417
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: frydlant@mujmrnousek.cz

Jesle - pobočka Frýdek Místek

Klicperova 2768
738 01 Frýdek Místek
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: frydek@mujmrnousek.cz

MŠ Ostrava - pobočka Hrabůvka 

Edisonova 27/383,
700 30 Ostrava -  Hrabůvka
Tel.: +420 731 858; +420 732 800 975
E-mail: ms@mujmrnousek.cz

MŠ Ostrava - pobočka Třebovice

Na Valech 5522/36
722 00 Ostrava - Třebovice
Tel.: +420 731 706 858; +420 732 800 975
E-mail: trebovice@mujmrnousek.cz

Zákaznická linka
Tel.: 732 800 975
E-mail: asistent@mujmrnousek.cz